Life with Kubuntu: Week 2 – Pārinstalēšana un fīčas – Geekete

Ievads

Otrā nedēļa ar Kubuntu…ghem… 19.01.2013. pārinstalēju Kubuntu. Kāpēc? Mēs ar Edžu secinājām, ka, iespējams, čakars bija dēļ kaut kādiem mistiski neizdzēstiem failiem no Linux Mint instalācijas. Tad arī video kartes gļuku dēļ vairs nespējām pieslēgties civilizēti sistēmai, īsti nekas cits kā pārinstalēt neatlika.

Pēc pārinstalēšanas uzreiz uzliku 13.10 Catalyst Center un 12.11 Beta draiveri savai ATI Mobility Radeon HD 5000 Series video kartei. TF2 tik un tā neiet, bet man nav par ko sūdzēties, jo tā pat laika nav, lai spēlētu 🙂

Saturs

 

  1. PlayOnLinux uzstādīšana
  2. Nevajadzīgu programmu likvidēšana un iebraukšana auzās!

PlayOnLinux uzstādīšana

 

PlayOnLinux – ļoti noderīgs tūlis, ja vajag kaut ko, kas iet tikai uz Windows. Dažu iemeslu dēļ, man vajadzēja MS Office…nu tik ļoti, ka bez tā dzīvot nespētu (daļēji tādēļ, ka LibreOffice man nepatīk vizuāli un tas arī pamanījās izčakarēt pāris svarīgus failus izskata ziņā). Neesmu vēl izmēģinājusi PlayOnLinux, lai palaistu kādu spēli, bet pagaidām ar MS Office nekādu problēmu nav (ja neskaita valodas paku nepieciešamību).

Instalācija:

sudo apt-get update

*Vajag pāris papildus pakas*

sudo apt-get install p7zip-full
sudo apt-get install xterm
sudo apt-get install playonlinux

PlayOnLinux izmanto Wine un instalācijas laikā, tas pats uzstādīs un nokonfigurēs Wine un visu tam nepieciešamo.

Nekas sarežģīts. Oficiālā mājaslapa: http://www.playonlinux.com/en/

PlayOnLinux piedāvā testēt programmas un spēles, kā arī novilkt “plāksterus” (tulkot no angļu valodas šādus vārdus nav nekāda bauda…) kādām atklātām nepilnībām. 

Nevajadzīgu programmu likvidēšana…

 

…iebraukšana auzās. Man nepatīk liekas programmas, tāpēc izdomāju izdzēst visu lieko. To darīju izmantojot Muon Software Center. Nekādu problēmu…līdz tiku pie Nepomuk tūļiem…

Uzspiežot Remove uzpeldēja papildus logs ar brīdinājumu par citām entajām pakām. Es nospriedu, ka tās pakas satur informāciju par tūli un tā tiks dzēsta, bet nē…izdzēsa nevis informāciju, bet visas pakas. No visām programmām palika tikai dažas, pat sistēmas opciju vairs nebija…arī konsole nebija. (You go girl!)

Pie reanimācijas saucu Edžu, kas ar Xterm konsoli (kura bija uzlikta ar PlayOnLinux) atdzīvināja (precīzāk jau novilka pa jaunu) standarta konsoli. Pateicu paldies un aizsūtīju atpakaļ cept pankūkas. Pāris klikšķi mātē guglē un opā, izrādās lielākā daļa no KDE desktop ir vienkārši likvidēta, bet vismaz to atgūt nav tik grūti. Viena rindiņa konsolē un viss atpakaļ ierindā.

sudo apt-get install –reinstall kubuntu-desktop

Tad pa otram lāgam atkal dzēsu nevajadzīgo ārā, šoreiz gan izlaižot Nepomuk. Edžus palasīja šo to un secināja, ka Nepomuk nevar noņemt vispār, var tikai atslēgt. (Sad face)

Jautājumi, ieteikumi?

 

To-do:

  • Dropbox public link fīčas uzstādīšana uz Dolphin file manager
  • UPNP media serveris

P.S. Tēmas gļuks vairs nav manāms un es arī nezinu, ko es izdarīju savādāk…

Geekete

Lāčplēša diena