Ingress Latvijā

ingress

Par Ingress

Ingress ir tiešsaistes spēle brīvā dabā, kurā, izmantojot virtuālu vidi, notiek cīņa starp divām frakcijām – “Enlightened” un “Resistance”.

Spēles leģenda vēsta, ka zemi savā varā cenšas pārņemt citplanētiešu rase, kura caur “Enlightened” cenšas iemājot cilvēces attīstībā gadu simtiem. Viņiem pretojas “Resistance”, kuri uzskata, ka tādā veidā tiks zaudēta personības individualitāte, tādēļ pastāv uz humānismu.

Spēles gaitā dalībnieki būvē portālus reālās vides vietās, piemēram, pie skulptūrām, vēsturiskām celtnēm, pieminekļiem utt. Lai uzceltu portālu, nepieciešams izmantot rezonatorus. Frakciju īpatsvaru pasaulē mēra izmantojot prāta vienības (MU), kuras veidojas starp trīs savas frakcijas portāliem, izveidojot trijstūrveida lauku. Spēles mērķis – savas frakcijas pārvaldībā iegūt pēc iespējas vairāk portālu un teritorijas.

Ingress Latvijā

Realitātē Latvijā nospiedošā vairākumā ir Enlightened spēlētāji, kas arī uzskatāmi redzams Rīgas kartē. Tā kā Resistance spēlētāju ir mazāk, viņu vidū valda lielāka sadarbošanās, kas rezultējas veiksmīgākā pretspēkā, salīdzinot ar haotisko un histērisko Enlightened darbību. Protams to ir viegli skaidrot – mazu grupu ir vieglāk vadīt nekā lielu.

Ja kāds šobrīd spēlē Ingress vēlas kļūt par 8 līmeņa spēlētāju, viennozīmīgi to visātrāk iespējams paveikt Resistance pusē. Un tas ir viens no šīs spēles lielākajiem paradoksiem.

Ja tava komanda ir pārņēmusi teju 100% kontroli pilsētā, tās jaunpienācējiem nav praktiski nekādu iespēju attīstīties. Nav nedz portālu, nedz lauku, kurus varētu nojaukt. Nav arī ko būvēt, jo viss jau ir uzbūvēts. Pēc būtības spēle jaunajiem enlightened spēlētājiem tūlīt nonāks strupceļā un pakāpšanās uz augstāku līmeni kļūs par ļoti grūtu un smagu misiju.

Turpretī Resistance pusē esošie, šobrīd sasniegt jaunus līmeņus var patiešām ātri. Viens no vienkāršākajiem veidiem – muļķīgi hakojot pretinieku portālus. Lai arī attīstība būs salīdzinoši lēna, tā būs ļoti stabila.

Pat ja rastos vēlme iznīcināt kādu pretinieka portālu vai lauku, to it kā nebūtu iespējams izdarīt, jo nav resursu. Bet patiesībā Resistance spēlētājs var turpināt ceļu augšup hakojot pretinieka portālus līdz būs iekrājis nepieciešamo inventāru tālāku darbību veikšanai.

Lāčplēša diena