How to: HTC Wildfire ROM maiņa no Android 2.2.1 uz CyanogenMod 7

Ievads

Šis raksts ir pamācība, kā nomainīt HTC Wildfire oriģinālo ROM no Android 2.2.1 (vai 2.2.3 u.c.) uz CyanogenMod 7.

Pirms kāda laiciņa norootoju savu MežonīgoUguni ar domu, ka varētu uzlikt kādu custom ROM, bet tikai tagad beidzot saņēmos to izdarīt. Bremzēšana bija neizturama, iekšējā atmiņa trūka [ joprojām spēkā, bet arī līdz tam es tikšu ], gļuki un citi mošķi.

 

ES NEATBILDU PAR SEKĀM!

Saturs

 

 1. Citi ROM un to iespējamās priekšrocības, negatīvās sekas
 2. Viedtālruņa sagatavošana jaunam ROM
 3. SD kartes sagatavošana
 4. HTC Wildfire ROM maiņa no Android 2.2.1 uz CyanogenMod 7

Citi ROM un to iespējamās priekšrocības, negatīvās sekas:

 

Kas tas ROM par zvēru:

Oriģināli ROM jeb Read-Only-Memory ir datora atmiņa, kurai nav nepieciešama jaudas padeve, lai glabātu datus. Vismaz es tā sapratu. Mūsdienās viedtālruņos šo terminu izmanto, lai apzīmēt iekšējo atmiņu, kurā glabājas operētājsistēmas. Šī atmiņa ir sadalīta divās partīcijas, kur vienā glabājas OS dati, bet otra tiek izmantot aplikācijām.

Labojiet mani, ja kļūdos 🙂

Citu ROM (salīdzinot ar stock ROM) priekšrocības:

 • Pats par sevi saprotams, ka var izmēģināt citas Android OS versijas, kas parastā veidā nav pieejamas (ar atjauninājumiem).
 • Iespēja uzlabot viedtālruņa darbības ātrumu.
 • Iespēja savu viedtālruni modificēt kā vien sirds kāro, jo ir pieejami ļoti daudz custom ROM veidi.
 • Utt., utt., jo faktiski limitu šajā gadījumā ir maz.

Negatīvās sekas:

 • Uzliekot citu ROM tiks lauzta garantija [ faktiski tā jau ir lauzta viedtālruni norootojot ].
 • Pastāv iespēja saulauzt telefonu…ne gluži burtiskā nozīmē, bet gan lietošanas ziņā. Sanāk, ka telefons vienkārši vairs nedarbotos, tam var būt OS problēmas un aplikāciju problēmas. Pastāv risks, ka tā var notikt ar jebkuru, bet ja dara visu pareizi, tad tā nevajadzētu notikt…un ja reiz ar mani tā nenotika, tad ar Tevi diez vai notiks. If you know what I mean 😀

Katrā ziņā, ja nepatīk uzliktais ROM un ir vēlme atgriezties pie iepriekšējā – no problem. Mātei Googlei kabatā ir visādu veidu stock ROM un arī tajā skaitā attiecīgie Radio utt. 🙂

Jebkurā gadījumā iesaku kārtīgi apdomāt vai tiešām vēlies to darīt un vai būsi gatavs(-a) iespējamām sekām, ja kaut kas noies greizi.

Viedtālruņa sagatavošana jaunam ROM:

 

Sāksim jau ar to, ka pats pirmais solis būs HTC Wildfire norootošana un “S-OFF” iegūšana. Ja neesi vēl to izdarījis, tad šeit ir mana pamācība, kā to izdarīt.

Ja vēlies saglabāt datus (SMS/MMS/Call log/sistēmas iestatījumus utt.) tad iesaku izmantot attiecīgās aplikācijas.

 • Man patīk SMS pārvietot uz Gmail kontu un no viedtālruņa tās izdzēst, tāpēc izmantoju aplikāciju SMS Backup+. Ar šo appu SMS var arī automātiski saglabāt Gmail kontā zem jaunas iezīmes(Label).
 • Kas attiecas uz kontaktiem, tad tiem jau vajadzētu būt iekš Gmail kontaktpersonām, bet ja tā tomēr nav, tad var darīt šādi [mistisku iemeslu vai mana tizluma dēļ man tā nebija UN es zinu kāpēc: katru reizi, kad izveidoju jaunu kontaktu, es to izvēlējos saglabāt “Phone only” nevis pie Gmail piesaistītā e-pasta]:
 1. MežonīgajāUgunī -> Contacts(People)->Menu->Import/Export->Export to SD card. [Šo rakstot jau izmantojot CM 7 tā kā iespējams šis tas atšķiras]
 2. Gmail kontaktos izvēlnē[uz datora] -> Vēl -> Importēt… -> un izvēlamies attiecīgo .vcf failu, ko no viedtālruņa esam nogādājuši līdz datoram.
 • Aplikācijas un to datus, kā arī sistēmas opcijas, vārdnīcu, kalendāru un citas figņas var saglabāt ar My Backup Root, kas ir tieši paredzēts roototiem lietotājiem 🙂 Apps ērts un parocīgs, jo pēc CM 7 uzlikšanas nevajadzēja nemaz visas aplikācijas un pie backup importēšanas varēju izvēlēties tieši kurām aplikācijām atgūt datus/datus & .apk/.apk. Backups tiek veidots uz SD kartes (vai uz piedāvātā servera, ja ir pirkta aplikācija) tāpēc pirms tiek dzēsti dati no SD kartes vai tā tiek formatēta, vēlams laicīgi backupu pārvietot drošā vietā. [Video]

SD kartes sagatavošana:

 

 • Tā tad, piespraužam MežonīgoUguni pie datora un izvēlamies SD kartes pievienošanu datoram. Svarīgi ir visus vajadzīgos datus no SD kartes pārkopēt drošā vietā uz datora, lai nerastos nepatīkamas situācijas. Es pārkopēju visu kartes saturu un visu pēc tam no SD kartes izdzēsu, jo tālākos soļos būs jātaisa factory reset utt, bet līdz tam vēl tiksim.
 • Šeit varēsi novilkt CyanogenMod versiju 7.2.0, kas pašlaik (07.10.2012) ir jaunākā stabilā CM versija priekš HTC Wildfire Buzz.
 • Ja vēlies, lai būtu arī standarta Google appi, tad novelc šo.
 • Novilktos .zip failus iemetam SD kartē un tad var atvienot MežonīgoUguni no datora.

 HTC Wildfire ROM maiņa no Android 2.2.1 uz CyanogenMod 7

 

Neatkarīgi no tā vai jau iepriekš ir rootots viedtālrunis vai tas izdarīts tikai tagad, ja nekas nav mainīts, tad Tev jau būs uzinstalēts ClockworkMod Recovery.

 • Sākam ar to, ka izslēdzam viedtālruni un tad turot ieslēgšanas pogu un skaļuma kontroles pogu (uz leju) ieslēdzam ClockworkMod Recovery režīmu.
 •  Ar skaļuma kontroles pogu izvēlamies “Recovery” un spiežam ieslēgšnas pogu. (Izskatās līdzīgi kā attēlā)

 • Ar skaļuma kontroles pogu izvēlamies “wipe data/factory reset” un pēc tam “wipe cache partition”. [Ar izslēgšanas pogu var atgriezties atpakaļ, bet ar HTC Sense pogu apstiprināt izvēli]
 • Tālāk izvēlamies “install zip from sdcard” un izvēlamies iepriekš ieliktos .zip failus. Kā pirmo jāizvēlas CyanogenMod .zip failu un pēc tam, kad tas ir ieinstalēts, tad var to pašu atkārtot priekš Google app .zip faila.
 • Tālāk jāizvēlās +++++++Go back++++++ un jāatgriežas pie viedtālruņa ieslēgšanas opcijām kā otrajā attēlā. Jāizvēlas “reboot system now” un viss, pēc laiciņa parādīsies CyanogenMod raksturīgais zilais androīdcilvēks un HTC Wildfire būs ieguvis jaunu ROM 🙂
 • Tagad iesaku izpētīt un apgūt jaunās sistēmas opcijas un ķerties pie tik aizraujošajiem konfigurēšanas darbiem, kā arī atjaunot izveidotās aplikāciju kopijas (nav, protams, obligāti).

Jautājumi?

P.S. Noderīgs links:

XDA Wildfire forums

Geekete 

Lāčplēša diena