How to: Piešķirt savam HTC Wildfire Androīdam “root” tiesības

Ievads

 

Šis raksts ir mazākā vai lielākā mērā pamācība, kā piešķirt root tiesības savam HTC Wildfire Android telefonam. Kāpēc tieši HTC Wildfire? Tāpēc, ka tieši tāds ir man…un ja ir citiem modeļiem [tajā skaitā ne tikai HTC], to var izdarīt ar vienu klikšķi izmantojot papildus aplikāciju, tad ar Wildfire tas tik vienkārši nebija. Rakstā iekļāvu arī kopējo terminu un rīcību skaidrojumu, lai Tev nevajadzētu dirnēt vairākas stundas pie ekrāniem un meklēt, kas ir kas, kādās 136 [ass pārspīlējums] vietnēs. Tā tad…sāksim.

UN ES NEATBILDU PAR SEKĀM! Un šī pamācība attiecas uz lietotājiem, kas vēlās iegūt root tiesības un tajā pašā laikā paturēt oriģinālo ROM.

Saturs

 

 1. Kas ir “root”, “rooting” un tā iespējamās priekšrocības, negatīvās sekas.
 2. Datora sagatavošana rootošanai.
 3. Telefona sagatavošana rootošanai.
 4. Solis 1: HBOOT versijas pazemināšana
 5. Solis 2: Drošības izslēgšana jeb S-OFFing
 6. Solis 3: Root tiesību piešķiršana

Kas ir “root”,”rooting” utt.?

 

Root un rooting:

Rootošana [atvainojos par tulkojumu] ir process, kurš ļauj telefonu, planšetdatoru un citu ierīču lietotājiem, kurām ir Android operētājsistēma, iegūt root privilēģijas. Faktiski, tas ir tas pats, kā no Windows OS lietotāja kļūt par Windows OS administrātoru un iegūtu privilēģijas, kas pirms tam nebija. Rootošanu parasti izmanto, lai tiktu vaļā no ierīču veidotāju, izplatītāju utt. liegumiem izmainīt kādus sistēmas datus, aplikācijas vai izmantot speciālās aplikācijas, kas bez root tiesībām nav pieejamas. Rootošana ir ļoti līdzīga Apple izstrādājumu atlaušanai jeb “jailbreaking”.

Priekšrocības:

 • Pieeja  speciālām aplikācijām, kas pieprasa administrātora tiesības.
 • Iespēja uzlabot ierīces darbības ātrumu [arī izmantojot tam paredzētās aplikācijas].
 • Atjaunot esošo Android OS versiju uz jaunāku. Kā arī izmantot modificētas OS.
 • Utt., utt., jo faktiski limitu šajā gadījumā ir maz.

Negatīvās sekas:

 • Rootojot ierīci tiks lauzta garantija. Lai gan pastāv iespēja noslēpt to, ka esi rootojis telefonu, kā arī cerēt, ka servisa cilvēki, to vienkārši nepamanīs, visticamāk, ka garantija nebūs spēkā. [Pastāv iespēja atrast savai ierīcei orģinālo OS un atgriezt ierīci tādā stadijā, kāda tā bija pirms rootošanas.]
 • Pastāv iespēja saulauzt telefonu…ne gluži burtiskā nozīmē, bet gan lietošanas ziņā. Sanāk, ka telefons vienkārši vairs nedarbotos, tam var būt OS problēmas un aplikāciju problēmas. Pastāv risks, ka tā var notikt ar jebkuru, bet ja dara visu pareizi, tad tā nevajadzētu notikt…un ja reiz ar mani tā nenotika, tad ar Tevi diez vai notiks. If you know what I mean 😀
Jebkurā gadījumā iesaku kārtīgi apdomāt vai tiešām vēliess to darīt un vai būsi gatavs iespējamām sekām, ja kaut kas noies greizi.

Datora sagatavošana rootošanai:

 

 1. Ej šeit un lejupielādē HTC Driver programmu.
 2. Uzstādi HTC Driver.
 3. Pārliecinies, ka tavā datorā nav HTC Sync programma un ja ir, tad noinstalē to obligāti atstājot HTC Driver
 4. Daži avoti iesaka arī izslēgt antivīrusu programmas, bet es to neizdarīju un nekādu problēmu tik un tā nebija.

Telefona sagatavošana rootošanai:

 

 • No sākuma noskaidrosim Tava telefona izstrādātāja numuru, kas katram telefonam ir unikāls. Numuru pieraksti uz lapiņas/datorā, to vēlāk vajadzēs. Numuru atradīsi: Home>Menu>Settings>About phone>Phone identity>numurs zem Device serial number

Tas izskatās apmēram šādi: HT**HPY***** – burti var atšķirties un zvaigznīšu vietā ir cipari.

 • Tālāk pārliecinies, ka USB debugging mode ir ieslēgts, jo to vajadzēs, lai veiktu vairākas darbības. To var izdarīt caur: Home>Menu>Settings>Applications>Develpoment> un ieliekam ķeksi pie USB debugging!
 • Tad iesaku parūpēties par tādu datu kā: kontakti, sistēmas opcijas utt, saglabāšanu ar kādu aplikāciju. Es šajā gadījumā izmantoju MyBackup. Lai gan es nezaudēju nekādus datus norootojot savu MežonīgoUguni, neiesaku nevienam riskēt – turklāt ar šo aplikāciju var noglabāt arī citas aplikācijas uz sd kartes, pēc rootošanas to var turpināt mierīgi izmantot.
 • Tālāk vajag noskaidrot telefona sistēmas atribūtus, kas šajā gadījumā būs HBOOT versija un vai telefonam ir S-OFF.
HBOOT ir faktiski tas pats, kas datoram BIOS. HBOOT atbild par to, kas telefonam ir jādara, kad tiek nospiesta ieslēgšanas poga.
S-ON nozīmē, ka drošība, ko ir iestrādājis HTC, ir ieslēgta, bet lai pilnībā izmantotu visas iespējas un varētu rakstīt sistēmas failos ir jāatspējo šī drošība jeb S-OFF.
Lai noskaidrotu, kādi sistēmas atribūti ir Tavam telefonam: izslēdz telefonu un tad turi nospiestu skaļuma kontroles taustiņu uz leju un ieslēgšanas pogu. Vajadzētu parādīties līdzīgam attēlam, kā šim:
Noraksti atribūtus uz atsevišķas lapiņas, agri vai vēlu tie noderēs. Par piemēru parādīšu savējos:
BUZZ PVT SHIP S-ON
HBOOT – 1.01.0002
MICROP – 0622
TOUCH PANEL – ATMEL224_16ab
RADIO – 3.35.20.10
 • Tālāk spied ieslēgšanas pogu un ar skaļuma kontroles taustiņu izvēlies “Reboot”, lai ieslēgtu atpakaļ telefonu. Tā tad, ja pie atribūtiem tava HBOOT versija nebija 1.01.0001, bet gan 1.01.0002, tad dodies uz rootošanas soli 1: HBOOT versijas pazemināšana.
 • Ja tava HBOOT versija ir 1.01.0001 un tev ir S-ON – dodies uz rootošanas soli 2: Drošības izslēgšana jeb S-OFFing.
 • Ja tava HBOOT versija ir 1.01.0001 un tev ir S-OFF – dodies uz rootošanas soli 3:  Beidzot – root tiesību piešķiršana!

Solis 1: HBOOT versijas pazemināšana

 

Lai dabūtu S-OFF savam HTC Wildifre, tiks izmantota Revulutionary programma, bet ir apstiprināts, ka tā ar HBOOT versiju 1.01.0002 nestrādā, līdz ar to vajag HBOOT versiju pazemināt.

Lai to izdarītu ej te, spied “Request Download Ticket” un ievadi redzamo kodu, un tad spied “Download” [pavisam vienkārši]!

Vēlams .zip failu saglabāt kaut kur, kur vieglāk piekļūt un nav ilgi jāmeklē – kaut vai uz darbavirsmas. Atarhivējam un sekojam soļiem:

 1. Pārliecinies, ka esi noinstalējis HTC Sync un atstājis HTC Driver, ka USB debugging ir ieslēgts telefonā
 2. Piespraud telefonu pie datora un izvēlies “Charge only” režīmu
 3. Palaid step1.bat no atarhivētā .zip faila
 4. Izlasi, kas tur rakstīts – vēlreiz pārliecinies.
 5. Spied “Enter” un atpūties. Tam nevajadzētu aizņemt ilgu laiku! Pēc pabeigšanas spied atkal “Enter”
 6. Atver Gold Card Tool un klikšķini “GetCID”
 7. Nokopē kodu, kas parādīsies blakām “GetCID” un spied “Open revskills.de….”
 8. Tagad lauciņā zem “SD Card Serial (CID):” ievadi nokopēto kodu.
 9. Tad pie “Select goldcard type:” izvēlies Android un ievadi tālāk drošības kodu.
 10. Visbeidzot spied “Download GoldCard!”. Saglabā failu viegli atrodamā vietā.
 11. Telefonā nomaini režīmu no “Charge only” uz “Disk drive”
 12. Gold Card programmā nospied “Refresh” un izvēlnē pie “HTC MMC” izvēlies savu SD karti.
 13. Spied “Load Goldcard.img” un izvēlies failu, ko novilki 10. solī.
 14. Tālāk klikšķini uz “Patch MMC” un tava SD karte būs gatava turpmākām darbībām. Vari vērt ciet Gold Card programmu
 15. Palaid step2.bat failu un spied “Enter” [Iespējams, ka šājā solī vajag pārslēgt konekcijas režīmu atpakaļ uz “Charge only”]
 16. Atvieno telefonu un izslēdz, tad atkal pārbaudi savu HBOOT versiju turot nospiestus ieslēgšanas un skaļuma samazināšas taustiņus.

Ja kaut kas noiet greizi, droši pastāsti par savu problēmu.

Ja tev parādās Customer ID error, kamēr veido Gold Card failu, tad sāc atkal ar soli 6.

Solis 2: Drošības izslēgšana jeb S-OFFing

 

Jābūt uzstādītai HTC Driver programmai!

 1. Ej uz Revolutionary lapu un spied uz pareizo versijas nosaukumu zem sadaļas “Downloads” [vajadzētu sākties lejupielādei]. Šajā gadījumā pamācībā tiks izmantota programma priekš Windows OS.
 2. Tajā pašā lapā atvērsies maza sadaļa, kas izskatās šādi:
 3. Tālāk šajā vietā izvēlies OS, šajā gadījumā Windows, telefona modeli, HBOOT versiju, kurai jābūt 1.01.0001 un ieraksti pirms tam noskaidroto izstrādātāja numuru. Vajadzētu izskatīties apmēram šādi:
 4. Kad viss ir ievadīts, spied “Generate key” un vajadzētu augstāk parādīties beta atslēgai:
 5. Nokopē beta atslēgu un noglabā, kaut kur uz datora,viegli pieejamā vietā.
 6. Atarhivējam 1. solī novilkto .zip failu un pievienojam telefonu pie datora “Charge only” režīmā. [fonā HTC Driver parūpēsies par draiveru uzstādīšanu]
 7. Atver failu revolutionary.exe un vajadzētu parādīties apstiprinājumam, ka ierīce ir atrasta.
 8. Programma pieprasīs beta atslēgu – saglabāto beta atslēgu pārkopē un spied “enter” – sāksies S-OFFing process, kura laikā telefons tiks restartēts vairākas reizes.
 9. Ar laiku parādīsies jautājums: “Do you want to Flash ClockworkMod Recovery?” – raksti lielo Y, lai piekristu. Programma beigs darbu un vajadzētu parādīties vārdam “Success”
 10. Tālāk, lai pārliecinātos, ka ir iegūts S-OFF un revcovery strādā – atvieno telefonu no datora, izslēdz, izņem bateriju un ieliec atpakaļ, un atkal turot skaļuma kontroles taustiņu uz leju un ieslēgšanas pogu, pārbaudi vai ir S-OFF
 11. Nospied atkal uz leju skaļuma kontroli, lai iekrāsotos “Recovery”, un spied ieslēgšanas pogu. Parādīsies izvēlne uz melna fona ar ziliem burtiem un pa vidu būs rakstīts REVOLUTIONARY

Solis 3: Root tiesību piešķiršana

 

 1. Joprojām vajadzētu būt atvērtai recovery izvēlnei no iepriekšējā soļa.
 2. Ar HTC Sense pogu [tas mazais aplītis, kas atrodas zem ekrāna] izvēlies “mounts and storage” un nospied to pašu pogu.
 3. Tālāk izvēlies “mount USB storage” un tad pievieno telefonu datoram
 4. Ej te, lai lejupielādētu .zip failu, kuru Tev jāpārvieto uz telefona SD kartes [neatarhivētu un jāpārvieto uz pašu SD karti, nevis kādu mapi, kas tajā atrodas]
 5. Tālāk telefonā izvēlies “unmount” un atvieno telefonu no datora, uzspied ieslēgšanas pogu, lai atgrieztos iepriekšējā izvēlnē, un izvēlies “install .zip from sd card”.
 6. Izvēlies “Choose zip from sd card” un izvēlies .zip failu, kuru pārvietoji – Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip – un izvēlies vienīgo “Yes” no visiem “No”
 7. Kad instalācija būs pabeigta, parādīsies “Install from sdcard complete”, tad ar ieslēgšanas pogu atgriezies iepriekšējā izvēlnē un izvēlies “reboot system now”
 8. Kad telefons būs ieslēdzies, pie aplikācijām sarakstā vajadzētu parādītes “Superuser” aplikācijai. Apsveicu, Tev tas izdevās 😉
 9. BET, tā kā tiks paturēts orģinālais ROM, lai izmantotu aplikācijas, kam vajadzīga root pieeja, būs jānovelk BusyBox un jāuzinstalē gan uz system/bin un system/xbin
UN VISS 😉

Jautājumi?

P.S. Daži noderīgi linki:

XDA Wildfire forums

Revolutionary video pamācība

 Geekete

Lāčplēša diena