Codecademy – mācies programmēt pats!

Codecademy

Jau ilgu laiku esmu pazīstama ar Codecademy un joprojām cenšos katru dienu izpildīt vismaz vienu uzdevumu. Kāpēc? Jo tas ir interesanti! Un katru dienu man ir iespēja atsvaidzināt zināšanas par kādu programmēšanas valodu, vai vēl labāk, iemācīties kaut ko jaunu.

Codecademy piedāvā apgūt dažādus programmēšanas kursus, sākot ar pašiem pamatiem. Par katru izpildīto uzdevumu tiek iegūts punkts. Par pabeigtiem kursiem tiek piešķirti žetoni (daudz un dažādi). Par katru nākamo dienu pēc kārtas, kad iegūsti kaut vienu punktu, tev krājas dienu…ehm…švīka…nu labi – periods. Tas protams nenozīmē to, ka jāpilda uzdevumi tikai punktu vai žetonu dēļ. Codecademy izmanto šos līdzekļus kā stimulu nepadoties un turpināt paplašināt savas spējas. Un es teikšu tā – stimuls strādā – esmu jau uz 49 dienu švīkas. :>

Kursi: JavaScript, Ruby, Python un citi, pat HTML pamati, ir pieejami. Ja nu netiec galā ar kādu uzdevumu, tad ir pieejams mazs forums, kur izvēloties uzdevuma numuru var ātri atrast citu lietotāju atbildes vai padomus.  Kā jaunums ir pieejamas arī grupas, kur dalīties ar pieredzi vai sazin ko vēl. Limitu ir maz.

Uzdevumu pildīšanai tiek dots teorētiskais materiāls un tad tiek prasīts praktiskais darbs, nekas sarežģīts (vismaz līdz šim nav bijis). Tur pat blakām materiāliem ir konsole, kur jāizpilda uzdevums un ja tas ir izdarīts pareizi, tad tiek ieskaitīts punkts un vari doties uz nākamo uzdevumu.

Iesaku pamēģināt pat tiem, kas ar kodēšanu nav tik draudzīgi. Varbūt tiksiet pie jauna hobija.

Noderīgi linki:

Codecademy

Latviešu Codecademy grupa

P.S. Ja negribi mācīties pats – māci citus. Codecademy piedāvā ātri un ērti izveidot mācību kursus citiem.

Lāčplēša diena